Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hubněte s Beyoncé

15. 10. 2007

Hubněte s Beyoncé

Beyonce obrŘíká: "Nejsem od přírody štíhlý člověk, mám typicky ženskou postavu, proto se musím držet v jídle hodně zkrátka a pravidelně cvičit. Jakmile dietu jen na pár dní poruším nebo vynechám trénink, je to na mně vidět."

SLADKOSTI NA INDEXU

Minulý rok na sebe musela být obzvláště přísná. Dostala nabídku na jednu z hlavních rolí ve filmu Dreamgirls, ale jeden z požadavků zněl: zhubnout 10 kilogramů. Podařilo se jí to rekordně rychle, a navíc především díky cvičení a tvrdému tréninku. Cvičila pětkrát týdně s trenérem v posilovně a k tomu každé ráno běhala pět mil v parku. I když se stravuje i po zbytek roku velice zdravě, musela ze svého jídelníčku úplně vyškrtnout sladké snídaně, které si jednou za čas dopřávala. Nahradila je ovocem a nízkotučnými jogurty nebo proteinovým nápojem. "To bylo pro mne asi to nejtěžší. Jsem holka z jihu, kde si lidé ráno dopřávají koblížky a různé dobrůtky, jako je třeba rozinkový chlebíček. Na to jsem musela úplně zapomenout," říká zpěvačka.

ZÁKLADEM JSOU POČTY

Když se právě nepřipravuje na turné nebo na filmovou roli, najímá si Beyoncé osobního kuchaře a nutričního terapeuta, kteří jí servírují vyváženou nízkotučnou stravu. "Jím jen grilované maso, nikdy ne smažené nebo pečené. Snažím se dodržovat pět malých jídel denně. Netrápím se ale tím, že bych si zakazovala vše, co mám ráda. Když mám chuť na čokoládu, dám si ji. Pak ale prodloužím trénink nebo večer cvičím pilates. Snažím se zkrátka dodržovat: příjem = výdej energie," dodává k tomu Beyoncé.

KVŮLI KILŮM AŽ K SOUDU

Nedávno se zpěvačka dostala kvůli své postavě až k soudu. Některé americké magazíny totiž napsaly, že během jejího působení v Destiny's Child držela Beyoncé drastickou dietu, aby na pódiu vypadala dobře. Její jídelníček popsaly takto: šest plátků rajčat k obědu a jedna malá okurka k večeři. "To vůbec není pravda. Nikdy bych se takhle kvůli kilům netrápila. To je úplně bláznivé. Jsem ráda, že jsem žena, a proto mám ráda i své ženské tvary. Nechci podporovat nebezpečný trend vychrtlých postav, který je jednou z příčin poruch příjmu potravy, jako je anorexie a bulimie," ohrazuje se rázně.

***

CHYSTÁTE SE VEČER

po cvičení ještě na večírek do společnosti? Pak si určitě na sebe "oblékněte" tajemně smyslnou ovocnou vůni Code Donna (Armani, 1489 Kč).

Beyoncé FIT tip: "Neběhejte jen po rovině. Vybírejte si vlnitý terén s mírnými kopci. Při běhu nahoru a dolů intenzivně zapojíte svaly stehen a lýtek a celé nohy se zpevní mnohem rychleji."

BEYONCÉ DIETNÍ TIP:

"AŽ VÁS BUDE ZASE HONIT MLSNÁ NA ČOKOLÁDU, ZKUSTE MÍSTO NÍ SNÍST BANÁN. USPOKOJÍTE SVOU CHUŤ NA SLADKÉ A PŘITOM UŠETŘÍTE STOVKY KALORIÍ. NAVÍC VÁS OVOCE ZASYTÍ NA DELŠÍ DOBU."

Vytvarujte si sexy zadeček jako má Beyoncé

beyonce_350Přestože velký podíl na jejím pevném, ale ženském zadečku mají genetické předpoklady, pravidelný trénink je nevyhnutelný.

"Před zahájením natáčení nového filmu čeká většinu hereček třítýdenní dieta s omezeným příjmem kalorií a dvě až čtyři hodiny cvičení denně," vysvětluje Beyoncé.

Tuto náročnou, avšak účinnou rutinu však nelze dodržovat dlouhodobě. Proto zpěvačka cvičí pravidelně po celý rok alespoň čtyřikrát týdně.

Nejčastěji využívá velký gymnastický míč na posílení hýžďových a břišních svalů. Každý její trénink obsahuje také výpady a dřepy se zátěží malými činkami nebo tyčí na ramenou.

"Přeneste váhu co nejvíce na paty a nespouštějte boky níž než jsou vaše kolena. Tak zapojíte především svaly zadečku a zároveň si budete šetřit kolenní klouby," radí Beyoncé.OBLÍBENÝ CVIK:

Lehněte si zády na velký balon a nohy opřete před sebe na zem. Rukama se ze stran míče přidržujte. Stáhněte zadeček a zvedněte boky i celou pánev nahoru, až se celé tělo srovná do jedné přímky. Uvolněte a snižte dolů. Opakujte alespoň 20krát.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář